Молочна продукція в Україні може помітно подорожчати, — експерт

Така тенденція спостерігатиметься у разі зниження ставок ПДВ на оподаткування поставок.

Зниження ставки ПДВ при оподаткуванні поставок може спричинити суттєве подорожчання молочної продукції в Україні. Про це повідомив завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» к.е.н. Леонід Тулуш, передає пресслужба відомства.

За його словами, саме такі наслідки варто очікувати після практичної реалізації ухваленого Верховною Радою України проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (реєстр. № 3656 від 16.06.2020), який нині знаходиться на підписі у Президента України.

При цьому Тулуш додав, що рішення щодо зміни ставки ПДВ повинне бути економічно нейтральним для всіх сторін, оскільки ціна на молочну продукцію має бути сталою.

Зокрема, якщо до реалізації ініціативи молоко закуповувалось за ціною 12,6 грн, у т.ч. ПДВ – 2,10 грн, чиста ціна – 10,5 грн, то після запровадження змін закупівельна ціна з ПДВ повинна знизитись на частку ПДВ, а саме: на 5 % – до 11,97 грн, у т. ч. ПДВ – 1,47 грн, чиста ціна – 10,50 грн.

Також фахівець пояснив, що зміна ставки ПДВ матиме негативний відбиток як для молокопереробних підприємств, так і для споживачів, які відмовлятимуться від продукції через зависоку ціну.

Окрім цього, наразі в країні спостерігається стрімке зниження обсягів переробки – за останні чотири роки він упав на 20%. Наприклад, у 2017 році відповідний показник становив 4,35 млн т, у 2018 році – 4,12 млн т, у 2019 році зменшився до 3,80 млн т, то у 2020 році склав лише 3,51 млн т.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у разі прийняття відповідного законопроєкту, лише по молокопродуктах обсяг додаткових витрат споживачів може сягнути 5 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що в Україні із початку року зафіксували стрімке зростання цін на продукти харчування. Найбільше підвищилася вартість яєць (32,3 грн за десяток), буряка (6,4 грн/кг) та картоплі (11,1 грн/кг).

Комментарии закрыты.