Про користь молока

Загальновідомо, що молоко – дуже корисний напій. Ми знаємо, що воно містить велику кількість кальцію, і тому корисне для зміцнення зубів і кісток. А чи є ще якась користь від молока? Виявляється є.

Для нервової системи

Споконвічно молоко вважалося прекрасним засобом для заспокоєння нервової системи і лікування захворювань, пов'язаних з розладами психіки. Для цих цілей молоко широко застосовувалося ще у стародавньому Сході. Його рекомендували пити вранці для усунення сонливості, зміцнення психічних здібностей і інтелекту в цілому. Споживання молока на ніч сприяє хорошому сну і має заспокійливу дію. Згідно індійських переказів, молоко є найважливішим напоєм, вживаючи який людина стає більш розумною, починає краще розуміти навколишній світ і набуває правильне бачення добра і зла.

Сучасні лікарі також стверджують, що молоко корисне для людей, які страждають на безсоння. Для боротьби з ним рекомендовано випивати на ніч одну склянку молока. Хоча, спеціальною снодійною дією молоко не володіє, але, випите на ніч, воно знижує шлункову секрецію і виконує загальну заспокійливу дію.

Для серця

Корисне молоко і для зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Нещодавно проведені дослідження американських вчених свідчать про те, що прийом всього однієї склянки молока щодня, зміцнює серцеві функції, і на 37% запобігає ризику появи таких явищ, як інфаркт та інсульт. Це пояснюється високим вмістом в молоці калію, необхідного для підтримки еластичності судин. Молоко, до того ж, має властивість знижувати артеріальний тиск, і тому корисне людям, які страждають від гіпертонії.

Для шлунка

Молоко дуже сприятливо впливає на слизову оболонку шлунка і є ефективним засобом при печії, оскільки воно знижує кислотність шлункового соку (а печія, частіше за все, виникає якраз через підвищення кислотності). Маловідомий факт того, що молоко є корисним доповненням до ягод і овочей. Воно підвищує вміст кальцію в їжі і сприяє отриманню цінної суміші амінокислот. Полуницю, чорницю і червону смородину рекомендовано вживати з молоком, адже це поліпшує засвоюваність ягід і знижує можливість виникнення алергічної реакції. Молоко також є і прекрасним засобом для втамування спраги тому, що містить велику кількість білків і вуглеводів.

Для нормалізації маси тіла

Більш того, молоко, якому іноді приписується властивість збільшувати масу тіла, насправді, навпаки корисно при боротьбі із зайвими кілограмами. У Канаді в результаті 15-ти тижневого дослідження було встановлено, що люди, які сидять на дієті і вживають молоко, в середньому схудли на 4 кілограми більше, ніж ті, які дотримувалися аналогічної дієти, але не включали в свій раціон молочних продуктів. Як повідомляють автори експерименту, мозок, виявляючи брак кальцію, прагне компенсувати його, підвищуючи тягу до продуктів, які не передбачені програмою схуднення, в результаті чого і відбувається набір зайвої ваги.

Загальновідомо, що молоко — дуже корисний напій. Всі знають, що воно містить велику кількість кальцію і тому корисно для зміцнення зубів і кісток. А чи є ще якась користь від молока? Виявляється є.

Комментарии закрыты.